II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17-03-2019

II Niedziela Wielkiego Postu 17-03-2019

1 Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu, i Solidarności  z Misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary składane na tace przeznaczone na wsparcie Kościoła w krajach misyjnych.
2 Dziś o godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
3 Zachęcamy, by przez cały czas Wielkiego Postu zachować trzeźwość. Nie spożywajmy sami ani nie częstujmy alkoholem innych.
4 Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu rano o godz. 8.30 dla dorosłych, po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i o 18.30 Drogę Krzyżową poprowadzi młodzieżowa schola parafialna.
5 Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 11 kwietnia w czwartek przed Niedzielą Palmową, i potrwają do soboty, 13 kwietnia. Poprowadzi je ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca Sekretarza Generalnego KEP
6 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii zostanie odprawiona w drugim dniu rekolekcji, tj. w piątek 12 kwietnia, około godz. 19:00.
7 Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna akcję charytatywną „Dar dla bliźniego”, polegającą na zbiórce żywności. Każdy z nas może stać się ofiarodawcą świątecznej paczki wielkanocnej dla rodzin z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy o składanie paczek do kosza wystawionego przed ołtarzem MB Nieustającej Pomocy. Akcja potrwa do 10 kwietnia.
8 Od jutra swoje rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać Szkoła Podstawowa nr 5.
9 We wtorek 19 marca w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP grupa Apostolstwa Dobrej Śmierci, której patronem jest św. Józef zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do 18.
10 Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.
11 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone tematowi smogu, które odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 19.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

  1. Jana Gigołę
  2. Stanisława Lewandowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

  1. Rafał Marcin Supera kawaler i Magdalena Maria Nowicka panna oboje z par. tut. – zap.2,
  2. Grzegorz Grzybek kawaler i Aleksandra Magdalena Olszewska panna
    oboje z par. tut. – zap.2,
  3. Wojciech Karol Stempowicz i Beata Iwona Fedorowicz oboje z par. tut. – zap.2,
  4. Daniel Wereszczyński kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Krynce i Jolanta Brzyska panna
    z par. tut. – zap.1.

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.