IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31-03-2019

IV Niedziela Wielkiego Postu

1 Dziś zapraszamy na godzinę 17:15 na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
2 Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu rano o godz. 8.30 dla dorosłych, po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i o 18.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez scholę parafialną.
3 W poniedziałek 1 kwietnia przypada 12 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej ks. Kazimierza kardynała Nycza w Archidiecezji Warszawskiej.
4 We wtorek przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
5 W środę 3 kwietnia o godz.17:00 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe, podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą a następnie Msza święta za naszych zmarłych poleconych w wypominkach.
6 W czwartek – I czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu w sposób szczególny za wszystkich kapłanów oraz o  nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii.
7 W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas każdej Mszy św. a popołudniu od godz. 17:30. Przed południem kapłani udadzą się ze spowiedzią i komunią świętą do osób chorych i starszych. Tego dnia zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej.
8 W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godz. 8:00.
9 Za tydzień – I niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
10 Przypominamy, że trwa akcja charytatywna „Dar dla bliźniego”, polegająca na zbiórce żywności. Każdy z nas może stać się ofiarodawcą świątecznej paczki wielkanocnej dla rodzin z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy o składanie paczek do kosza wystawionego przed ołtarzem MB Nieustającej Pomocy. Akcja potrwa do 10 kwietnia.
11 Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.
12 W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.     Rozalię Bieniecką

2.     Wandę Michalską

3.     Krzysztofa Pogruszewskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

14 Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1.           Grzegorz Zagańczyk kawaler z par. NSPJ w Warszawie i Karolina Katarzyna Michalska panna z par. tut. – zap.2,

2.           Tomasz Maroń kawaler z par. św. Michała Archanioła w Piastowie i Edyta Pocztańska panna z par. tut. zap.2,

3.           Łukasz Mazur kawaler i Anna Pogorzelska panna – oboje z par. św. Jana Kantego w Warszawie – zap.1,

4.           Jakub Sebastian Dolota kawaler i Marta Wioletta Kuryłowicz panna – oboje z par. tut. – zap.1.

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.