32 NIEDZIELA ZWYKŁA 10-11-2019

1. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
2. Dzisiaj o godz. 16 Msza święta dla dzieci i rodziców, którzy przygotowują się do I Komunii św. Po niej spotkanie formacyjne. Z tej racji nabożeństwo różańcowe za zmarłych z Kół Żywego Różańca odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.
3. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 10:00 uroczysta Msza św. w naszym Kościele w intencji Ojczyzny, na którą serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe Piastowskich szkół i instytucji oraz wszystkich mieszkańców Piastowa. Po Mszy św. będzie koncert prezentujący pieśni patriotyczne.
4. Również w poniedziałek swoje imieniny będzie obchodził ks. Marcin. Po Mszy św. o godzinie 8:30, która będzie sprawowana w jego intencji będzie można złożyć mu życzenia.
5. We wtorek 12 listopada o godzinie 18:00 uczniowie szkoły podstawowej nr 2 serdecznie zapraszają do Hali Sportowej na uroczystą wieczornicę z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
6. Przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 będą czytane wypominki i odmawiany będzie różaniec za zmarłych polecanych we Mszy św. gregoriańskiej Żywego Różańca. Serdecznie wszystkich zapraszamy
7. Na wypominki roczne przyjmujemy jeszcze w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zachęcamy do polecania naszych zmarłych w wypominkach rocznych.
8. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę wspomnienie św.Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
9. W piątek 15 listopada serdecznie zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski o godzinie 21:00. Pół godziny przed Apelem, będzie odmawiany różaniec.
10. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla uczestników Zimowiska odbędzie się w najbliższą sobotę 16 listopada o godzinie 9:00. Obecność obowiązkowa. Lista uczestników jest już zamknięta, jednak można wpisać się na listę rezerwową lub przyjść na spotkanie.
11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku. W kiosku są również do nabycia świece, które są repliką świecy Niepodległości znajdującej się w świątyni Opatrzności Bożej oraz są formą cegiełki na dokończenie budowy tej świątyni. Serdecznie zachęcamy do nabycia tej świecy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Marię Bors
2. śp. Henrykę Filoda
3. śp. Ewę Rytel
4. śp. Jadwigę Lesiak
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..